Príliš dlhá afterparty Josefa K.

Januárové protesty proti plesu buršáckych nacionalistických spolkov vo Viedni sa pre viacerých aktivistov neobišli bez následkov a pomsty zo strany fízlov. Tí totiž situáciu vôbec nezvládli a svoju frustráciu si kompenzujú na vybraných účastníkoch akcie. Počas protestov zadržali 14 antifašistov, ktorí si v ten večer na policajnej stanici užili pravý policajný ples – presne podľa protokolu.

Jeden zo zadržaných – Josef S. z Nemecka tam však ostal aj na nechcenú afterparty. A to poriadne dlhú – až doteraz! Pravdepodobne ide o snahu fízlov vytvoriť z neho exemplárny prípad a údajného lídra black blocku. Spojenie slov „líder“ a „black blog“ z frazeologického (alebo fizelologického) slovníka represívnych orgánov hovorí za všetko… Viac o prípade sa dozviete tu.

Prenasledovanie antifašistov zo strany štátu naberá v poslednej dobe na intenzite. Podobný prípad sa odohráva aj v škandinávii. Kvôli sebaobrane proti náckom, ktorí napadli demonštráciu v Štokholme, je doteraz zadržiavaný antifašista Joel. Hrozí mu dokonca sedem rokov väzenia. V uplynulých dňoch došlo v okolitých krajinách k viacerým demonštráciám a akciám s cieľom vyjadriť solidaritu so zadržiavaným. Na túto sobotu (19. apríla) je naplánovaná solidárna party v Josefovom domovskom meste Jena.


poli na vybrali.sme.sk