Pani učiteľkám z lásky

strike

Antifašistická Akcia vyjadruje svoju podporu štrajkujúcim učiteľkám a učiteľom.

O dôvodoch, prečo sa organizácia ako je naša zaoberá štrajkom, sme písali už minule. V úplnej skratke: sme presvedčení, že o dôstojnejší život a spravodlivejší svet je potrebné bojovať. Nerezignovať, nenariekať.

Má to štýl
Priznávame, páči sa nám nielen čo robíte, ale aj ako. Kašľal na vás každý minister, pred troma rokmi vás bodli do chrbta odbory. Z učiteľov ste sa stali žiakmi – naučili sa organizovať, byť vidieť a počuť, obísť odbory i politikov a zatlačiť na vládu priamo. Pred voľbami, keď je najviac zraniteľná. Nie žobrať potom.

Nech
Mnohí kritizujú, že vám ide len o vyššie platy. My vravíme – nech! Nie je na tom nič zlého, bojovať za viac peňazí na život. V momente, keď sa budú rozdávať v obchodoch veci zadarmo, môžeme sa všetci prestať zaoberať výplatnou páskou a sústrediť iba na to, čo by podľa vyjadrení politikov malo byť hlavne poslaním. Dovtedy je to stále aj robota, kde sa zarába na bývanie, jedlo a zábavu.

Sprav si svoj
Ďalším prekáža samotný štrajk, vraj iní sa majú horšie. To je určite pravda. Tento prístup však nič nerieši, len podporuje pasívnu logiku zastupovania: nech ktosi iný za mňa vybojuje lepšie podmienky: politici, odbory, iní kolegovia… Nikto zo štrajkujúcich nemá dôvod sa kajať preto, lebo inde sa zarába ešte menej, alebo sa ťažšie organizuje. Tieto nezmysly treba odmietnuť a od pedagógov sa namiesto toho učiť odhodlaniu a kreativite.

Čaro nechceného
Nezanedbateľným vedľajším efektom, hoci pravdepodobne len dočasným, je aj utlmenie protiimigračných vášní a zmena debaty. Ťažšie totiž presvedčiť verejnosť akým obrovským ohrozením je utečenec s igelitkou v Medveďove, ak v školách nie sú učiteľky a v nemocniciach sestry. A miesto toho dostanete perfektných dvetisícpäťsto nových dôvodov, prečo si odpľuť.

Držíme vám palce.
Za neobmedzený štrajk, až do splnenia požiadaviek!

Antifašistická Akcia

Tento článok nám prišiel prostredníctvom e-mailu so žiadosťou o uverejnenie. Zverejňujeme ho v plnom rozsahu, bez redakčných úprav, vrátane príloh. Blackblog.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za údaje a informácie, ktoré sú v ňom uvedené.


poli na vybrali.sme.sk