Náckovia v Paríži zavraždili mladého študenta

V stredu 5. júna podvečer zavraždili v Paríži traja neonacisti z ultrapravicovej organizácie “Jeune Nationaliste Revolutionaire” (JNR, v preklade Mladí revoluční nacionalisti) 18-ročného študenta a antifašistu Clémenta Mérica. Aj keď sa podpredsedníčka ultrapravicovej strany Front National – Marine Le Pen vyjadrila, že nie je žiadne prepojenie medzi FN a vrahmi, svedkovia tvrdia, že jeden z agresorov mal tetovanie s hákovým krížom a druhý tričko Front National.

K samotnému útoku došlo v blízkosti stanice Haussmann – Saint-Lazare v 9. parížskom obvode. Útočníci oblečení v typickom, no dnes už zriedkavom nazi-skinheadskom štýle – leteckých bundách a ťažkých vojenských topánkach uštedrili Clémentovi pár úderov do hlavy, následkom čoho spadol, tvrdo si udrel hlavu o dlažbu a stratil vedomie. Méric bol prevezený do nemocnice Salpêtrière, kde o pár hodín na následky zranenia skonal.

Incident je zatiaľ vyvrcholením súčasnej vlny násilia zo strany náckov, ktorá sprevádza protesty ohľadom témy registrovaných partnerstiev.

Solidarita s parížskymi antifašistami!


poli na vybrali.sme.sk