Ivan. Na pamiatku nášho kamaráta.

Dokument o Ivanovi Chutorskom, ruskom antifašistovi, ktorý bol v novembri 2009 zavraždený, sa dá celý pozrieť na youtube kanáli jeho autorov, filmovej skupiny Sad But True.

V snímku “Ivan. Na pamiatku nášho kamaráta.” na tohto odvážneho mladého muža spomínajú priatelia, členovia rodiny, i hudobníci z kapiel, ktorým sa pri vystúpeniach staral o bezpečnosť.

Film vyzdvihuje práve jeho snahu o vytváranie antifašistického zázemia na nezávislej hudobnej scéne a má za cieľ zbierať finančné prostriedky pre Ivanovu rodinu. Ako hovorí jeden z tvorcov projektu:

“Ivan urobil úžasne veľa pre vytvorenie a rozvíjanie undergroundovej scény a tiež pre zdravé a bezpečné prostredie v nej. Bol dobrým priateľom, láskavým, čestným a otvoreným človekom, na ktorého sme sa mohli vždy spoľahnúť. Je pre nás veľkou cťou môcť si takto pripomenút jeho pamiatku a pomôcť v ťažkých časoch ľuďom, ktorí vychovali Ivana tak, ako sme ho my poznali. V blízkej budúcnosti budeme pre náš film robiť aj anglické a nemecké titulky a vydáme ho na DVD.”

 


poli na vybrali.sme.sk