Blackblog na papieri – Blacklist!

S potešením vám môžeme oznámiť, že na svete je prvé číslo nášho magazínu Blacklist! Rozsahom skromný, ale za to náš! Zameranie je rovnaké, ako ste zvyknutí z Blackblogu. Kto by ostal na pochybách, všetko objasní podtitul: antifašizmus, nedogmatická ľavicová politika a kultúra na papieri.

Priestor v tlačenej verzii dostanú hlavne dlhšie a náročnejšie články, krátke posty ostanú na blogu. V prvom čísle nájdete rozhovor s členom Kolektívne proti kapitálu, ktorý organizuje v Bratislave a Prahe čítanie Marxovho najvýznamnejšieho diela. Nielen o čítaní Kapitálu, ale aj o význame kritiky kapitalizmu, o tajomnej kategórii trieda, či Marxovom spore s Bakuninom sa dočítate len v Blackliste. Článok Začať od seba? sa kriticky zamýšľa nad mantinelmi bojkotu v rámci kapitalistickej ekonomiky, nakupovaní fair trade výrobkov, ale aj toho, čo môžeme robiť už dnes. Monika, daj labku! je výnimkou. Tieto postrehy už na Blackblogu vyšli pod názvom Zopár poznámok k pochodu neonacistov a občianskej protiakcii, no pre lepšie rozšírenie textu vychádza aj v tlačenej podobe. Zaoberajú sa každoročným pochodom neonacistov na výročie vzniku Slovákštátu v Bratislave a nutnosťou vytvorenia radikálnej antifašistickej politiky.

Blacklist distribuuje kontrashop.sk a poprvýkrát ho bude možné získať už zajtra na antirasistickom futbalovom turnaji United Colours Of Footbal v Bratislave. Cena nie je. Ak však budete chcieť našu snahu podporiť, môžete v distre kontrashopu zanechať ľubovoľný príspevok.
Čoskoro bude možné Blacklist zohnať na štandardných miestach na Slovensku a v ČR.

Na záver musíme opraviť jednu tlačovú chybu, naneštastie zásadnú: mail Blacklistu je black.list@riseup.net. Takže s bodkou!

Prajeme príjemné a podnetné čítanie!


poli na vybrali.sme.sk