Antifašistický futbalový turnaj v Toruni

V sobotu 22. júna 2013 o 10:00 hod. sa v poľskom meste Toruň uskutoční už 15. ročník antifašistického futbalového turnaja s názvom GRAMY W PIŁKĘ NAWET W DESZCZ (prekl.: Hráme futbal a to aj v daždi).

„Cieľom tejto akcie je vytvoriť priestor pre zdieľanie skúseností, integráciu a upevnenie vzťahov ľudí aktívnych v antifašistickom a libertínskom hnutí. Ide o snahu posilniť antifašistické postoje v miestnej komunite ako aj medzi návštevníkmi z iných miest a vo všetkých spoločenských vrstvách, ktorí sa zúčastňujú akcie. Dúfame, že náš turnaj prispeje k vytvoreniu nových a zlepšeniu starých kontaktov medzi skupinami z rôznych miest. Je to aj skvelá príležitosť pre otvorenie témy boja proti takzvanému Modernému futbalu. Sme proti komercionalizácii futbalu, pretože to z nášho milovaného športu robí nástroj v rukách kapitalizmu, slúžiaci len na zarábanie peňazí veľkými korporáciami.“

FUTBAL BEZ KAPITALIZMU A NACIONALIZMU !!!
Tento rok sa bude paralelne hrať aj detský turnaj. Odporúčame teda rodičom, aby o tom už dnes oboznámili svoje deti. Registrácia na detský turnaj bude v čase 10,00 hod. – 12,00 hod. a začiatok potom o 13:00 hod. Vezmite prosím na vedomie, že jednotlivé tímy sa budú vytvárať až priamo na mieste s ohľadom na vek jednotlivých malých hráčov.
Počas turnaja bude prebiehať antifašistický piknik, spojený s prednáškami zaujímavých hostí a maľbou grafitti. Nebude chýbať ani hudobné distro, jedlo, pitie a mnoho iného.
Na turnaji sa môžete podieľať aj vy! Ak máte nejaké nápady, ktorými by ste chceli okoreniť túto akciu (workshop, výstava, infostánok, atď.) alebo sa jednoducho zúčastniť turnaja ako tím, choďte do toho a napíšte na: turniejtorun@o2.pl.

Ako afterparty sa o 20:00 koná v anarcho cafe bare Pilon koncert skupín ANEMIA 77, THE FIGHT, MARIA KONOPNICKA , DEATH TO STAGNATION a TECHNO KOLEKTYW.

Vstup na koncert: 10 zl / Osoby do 18 rokov vstup zdarma!


poli na vybrali.sme.sk