…a ulica nácka rozpozná…

Pomaly už začína byť unavujúce stále poukazovať na to, kde sa aký nácek objaví. Chápeme, že bežní členovia hip-hopovej komunity nemajú taký prehľad o neonacistoch ako ľudia, ktorí sa s touto problematikou zaoberajú. Aj preto však stále považujeme za dôležité na takéto veci naďalej upozorňovať. Je to len nedávno, čo raper Momo (podľa nás správne) kritizoval svojho kolegu Kaliho za spoluprácu s náckami a teraz sa v jeho vlastnom, novom videu k skladbe Hadie oči objavil jeden z najznámejších bratislavských nazi-skinheadov, Matej Búlik. V tomto svetle potom text, kde rapuje: „a hada vždy rozpozná ulica“ vyznieva všelijako, len nie dôveryhodne. Že by tentoraz pomohol maskovaniu hada motorkársky imidž?

Momo aj Búlik pochádzajú z rovnakého petržalského sídliska. Môže to znamenať veľa, ale aj nemusí. Každopádne raper v minulosti viackrát náckov kritizoval, je preto zvláštne, že sa v jeho klipe objavil práve človek hrajúci v kapelách Juden Mord, White Resistance Engerau, Ancestors, alebo Vlajka, navyše účastník niekoľkých zbabelých útokov nožom. Tým skôr by to chcelo v budúcnosti dávať väčší pozor na výber hercov do videoklipu, pretože inak sa týmito prešľapmi značne znižuje výpovedná hodnota tvorby rapera, ktorý svoj postoj už viackrát vyjadril.

Koncert neonacistickej skupiny Juden Mord. Zľava: Dragúň, Rogel, Búlik

Antifašistická Akcia

Tento článok nám prišiel prostredníctvom e-mailu so žiadosťou o uverejnenie. Zverejňujeme ho v plnom rozsahu, bez redakčných úprav, vrátane príloh. Blackblog.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za údaje a informácie, ktoré sú v ňom uvedené.


poli na vybrali.sme.sk